#Szczepimysię


REJESTRACJA NA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 W NZOZ W KŁAJU 
 
 
 

Pacjentów zarejestrowanych na szczepienie prosimy o zgłaszanie się 10 minut przed wyznaczoną godziną celem wypełnienia ankiety. Pacjenci mogą wypełnić ankietę w domu i zabrać ze sobą na szczepienie:http://zdrowyklaj.pl/uploadNew/files/kwestionariusz_szczepienia_z_oswiadczeniem.pdf
Pacjenci, którzy nie beda mogli zgłosić się na wyznaczony termin prosimy o wcześniejsza informacje o rezygnacji drogą telefoniczną lub mailową.
 
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi Ministerstwa Zdrowia dla Pacjentów dotyczącymi szczepień przeciwko COVID-19:
 
 
 
SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 DLA OBYWATELI UKRAINY:
Minister Zdrowia wprowadził możliwość szczepienia cudzoziemców narodowości ukraińskiej w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid 19. Warunkiem nabycia prawa do szczepienia jest posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość (w tym: dowód osobisty, paszport oraz tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca - TZTC). Informujemy, że lekarz ma prawo i powinien wystawić skierowanie na szczepienie za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl. Wystawiając skierowanie, w polu „dane pacjenta” powinien wybrać „Inny identyfikator” (zamiast „Numer PESEL”) i wprowadzić numer dokumentu, jakim posługuje się uprawniony cudzoziemiec. Ważne, aby na każdym etapie procesu realizacji szczepienia posługiwać się dokładnie tym samym dokumentem tożsamości, który posłużył do wystawienia e-skierowania. Rekomendowaną szczepionką jest szczepionka VaccineJanssen J&J (szczepionka jednodawkowa) dla osób powyżej 18 roku życia. W rekomendowanych schematach szczepienia, możliwe jest także zastosowanie innych, preparatów dostępnych w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19.
  
Projekt i realizacja: Projekt i realizacja Eurohost